Strona Główna < Oferta

Samochody wyposażone w automatyczną skrzynię biegów stale zyskują na popularności. Kierowcy doceniają takie auta przede wszystkim za duży komfort podczas jazdy. Warto jednak pamiętać, że aby cieszyć się bezawaryjną jazdą, należy odpowiednio dbać o pojazd. Regularne wizyty w serwisie samochodowym najczęściej wystarczają, aby samochód pozostał w dobrej kondycji. Czasami jednak zdarza się tak, że mimo przeglądów i poprawnej eksploatacji, niektóre części wymagają naprawy albo wymiany. Co może się zepsuć w automatycznej skrzyni biegów?

Automatyczne skrzynie biegów cieszą się rosnącą popularnością również w Polsce. Jest to rozwiązanie szczególnie chętnie wybierane przez kobiety. Z pewnością można znaleźć bardzo wiele zalet automatów, jednak ich naprawa może również wiązać się ze znacznie większymi kosztami niż w przypadku manualnych. Prawidłowy serwis i eksploatacja będą miały tez istotny wpływ na poziom awaryjności.

Skrzynia biegów to ważny element samochodu, który tak jak i inne części wymaga regularnych przeglądów, a czasami regeneracji. Gdy zauważymy zmianę w pracy pojazdu, warto przeanalizować czy jej przyczyną nie jest właśnie problem ze skrzynią. Ruszanie z mniejszą mocą, problemy z przyśpieszeniem i pokonywaniem wzniesień mogą być sygnałem, że warto przyjrzeć się biegom i ich działaniu.

Samochód to sprzęt, który wymaga nieustannej troski. Nie wystarczy tylko zakupić auta. Żeby je eksploatować, trzeba pilnować, aby wszystko było z nim w porządku. Dla niektórych właścicieli dwuśladów relacja z ulubionym wozem staje się przez to wyjątkowa i naznaczona osobistym sentymentem. W końcu czas spędzony nad dłubaniem w silniku czy nad dopieszczaniem karoserii nie idzie na marne, tylko przyczynia się do zacieśnienia więzi z samochodem.

Automatyczne skrzynie biegów są coraz bardziej doceniane przez wielu kierowców. Z jednej strony wpływają na podniesienie komfortu jazdy, a dodatkowo zapewniają bardziej dynamiczną, a jednocześnie bezpieczną jazdę. Warto jednak pamiętać, że aby automatyczna skrzynia biegów działała bezawaryjnie, należy dostosować ją do jazdy w konkretnych warunkach. Mowa tutaj o procesie adaptacji skrzyni biegów. Na czym polega i w jakich przypadkach warto się na niego zdecydować?

Nowoczesne modele samochodów opierają się na układach, których kontrolę i naprawę dokonuje się z wykorzystaniem komputerów. Dziś bardzo często instalacje w aucie są ze sobą połączone za pomocą czujników, sterowników i oprogramowania. Podczas awarii niektórych z nich może być potrzebne wgranie nowych plików lub usunięcie starych, „wyczyszczenie pamięci samochodu” i ustawienie nowych parametrów.

Właściciele samochodów z automatyczną skrzynią biegów często wybierają te samochody ze względu na wygodę, lepsze wykorzystanie pracy silnika i bardziej dynamiczną jazdę. Automatyczne skrzynie biegów działają na innej zasadzie od tych tradycyjnych, ich praca opiera się na sterownikach. Bezproblemowe działanie automatycznej skrzyni biegów jest możliwe, o ile będziemy o ten układ dbać w prawidłowy sposób. Programowanie sterowników skrzyni biegów jest jedną z metod polepszenia pracy samochodów wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów!

Samochody z automatyczną skrzynią biegów jeszcze kilkanaście lat temu były uznawane za luksus. Obecnie niemal każdy producent decyduje się na to rozwiązanie w swojej ofercie. Na temat zwanego potocznie automatu mówi się wiele i ma on zdecydowanie tak wielu zwolenników, jak i przeciwników. Zapewne niejedna osoba zastanawia się, czy faktycznie warto wymienić manualną skrzynię biegów na wersję automatyczną. Jeśli jesteście w tym gronie, to poniższy artykuł na pewno pomoże podjąć decyzję. Zapraszamy!

Półautomatyczna, czyli sekwencyjna skrzynia biegów to rozwiązanie pośrednie pomiędzy manualną zmianą przełożeń a systemem całkowicie automatycznym. W tego rodzaju skrzyni biegi zmienia się za pomocą drążka lub łopatek umieszczonych w pobliżu kierownicy, ale w odróżnieniu od przekładni manualnej niepotrzebne staje się przy tym wciskanie pedału sprzęgła, ponieważ uruchamia się ono automatycznie. 

Komfort i wygoda jazdy to ważne czynniki, które decydują o naszym zadowoleniu. Od lat dużą popularnością cieszą się samochody z automatyczną skrzynią biegów. Jednak żeby dobrze spełniała ona swoją rolę, musi być odpowiednio zabezpieczana. Jedną z metod na zachowanie jej sprawności jest adaptacja elektroniczna, wykonywana w profesjonalnych salonach.