Strona Główna < Oferta

Chociaż o automatach często słyszy się, że są gorszą opcją dla kierowcy, bo dają mniejszą kontrolę nad samochodem, dziwnym trafem niewielu kierowców przesiadających się na automat, chętnie wróciłoby do manuala. Automatycznie skrzynie biegów stają się coraz bardziej popularne i jak wszystko – mają swoje zalety, ale też i wady. Warto przyjrzeć się im bliżej.

Automatycznie skrzynie biegów stają się coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego – zapewniają kierowcom o wiele wyższy komfort jazdy. Zwłaszcza podczas jazdy w korku, skrzynia automatyczna wydaje się prawdziwym zbawieniem. Jak o nią dbać, by posłużyła nam jak najdłużej?

Skrzynie biegów jak wszystkie inne podzespoły w samochodzie mogą ulegać awariom i uszkodzeniom. Profesjonalne serwisy codziennie oglądają skrzynie, które są mocno zaniedbane, bardzo zużyte czy zniszczone przez nieudolną naprawę. Dobry serwis skrzyń biegów oferuje różnego rodzaju usługi, od odczytywania i kasowania kodów błędów, przez dynamiczną wymianę oleju aż po resetowanie wartości wyuczonych. Jedną z nich jest adaptacja skrzyni biegów. Co warto o niej wiedzieć i na czym polega? Sprawdźmy.

Automatyczne skrzynie biegów to bardzo zaawansowany technologicznie element pojazdu. W skrzyni znajduje się filtr i olej, które trzeba raz na jakiś czas wymieniać. Zaniedbanie tego obowiązku może prowadzić do poważnych usterek i sporych wydatków na naprawę. Wymianę oleju  w skrzyni najlepiej zlecać doświadczonemu serwisowi.

Automatycznie skrzynie biegów na Zachodzie powoli stają się standardem. W Polsce jeszcze niewielu kierowców może pozwolić sobie na taki komfort, jednak „automaty” coraz silniej zdobywają nasze serca. Jedną z obaw, którą przez automatycznymi skrzyniami biegów mają Polscy kierowcy jest to, ze ich naprawa jest bardzo droga. Co warto o niej wiedzieć?