Strona Główna < Oferta

Półautomatyczna, czyli sekwencyjna skrzynia biegów to rozwiązanie pośrednie pomiędzy manualną zmianą przełożeń a systemem całkowicie automatycznym. W tego rodzaju skrzyni biegi zmienia się za pomocą drążka lub łopatek umieszczonych w pobliżu kierownicy, ale w odróżnieniu od przekładni manualnej niepotrzebne staje się przy tym wciskanie pedału sprzęgła, ponieważ uruchamia się ono automatycznie. 

Komfort i wygoda jazdy to ważne czynniki, które decydują o naszym zadowoleniu. Od lat dużą popularnością cieszą się samochody z automatyczną skrzynią biegów. Jednak żeby dobrze spełniała ona swoją rolę, musi być odpowiednio zabezpieczana. Jedną z metod na zachowanie jej sprawności jest adaptacja elektroniczna, wykonywana w profesjonalnych salonach. 

Działanie skrzyni biegów można porównać do roweru, który wyposażony jest w przerzutki. Poruszanie się z większą prędkością związane jest z wykorzystaniem szybszego biegu, czyli mniejszej zębatki. W przypadku samochodu zębatki są jednak niewystarczające. Dlatego potrzebne jest sprzęgło, które pozwala na płynne odłączenie silnika od skrzyni biegów na czas zmiany biegu. Jest to komponent, który rzadko ulega awariom. Co, gdy jednak dojdzie do jego uszkodzenia?

Niesprawną skrzynię biegów możemy albo wymienić, albo naprawić, albo regenerować. Możemy zainwestować w całkowicie nowy sprzęt lub zdecydować się na skrzynię używaną. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy, jednak ostateczna decyzja będzie w dużej mierze zależeć od stopnia i rozległości uszkodzeń. Sprawdź z nami, kiedy skrzynia biegów nadawać się będzie do regeneracji, a kiedy trzeba ją wymienić.

Jeśli z naszą skrzynią biegów jest coś nie tak, stajemy przed dylematem: zainwestować w nową? Kupić używaną? Naprawiać? A może regenerować? Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Nie zdecydujemy za ciebie, bowiem decyzja w dużej mierze zależeć będzie od stopnia i rozległości uszkodzeń, z pewnością jednak spróbujemy doradzić. Sprawdź z nami, czy każda skrzynia biegów nadawać się będzie do regeneracji.

Coraz więcej nowych samochodów wyposażanych jest standardowo w automatyczną skrzynię biegów. Takie rozwiązanie technologicznie nie jest już dla nikogo nowinką.

Chociaż o automatach często słyszy się, że są gorszą opcją dla kierowcy, bo dają mniejszą kontrolę nad samochodem, dziwnym trafem niewielu kierowców przesiadających się na automat, chętnie wróciłoby do manuala. Automatycznie skrzynie biegów stają się coraz bardziej popularne i jak wszystko – mają swoje zalety, ale też i wady. Warto przyjrzeć się im bliżej.

Automatycznie skrzynie biegów stają się coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego – zapewniają kierowcom o wiele wyższy komfort jazdy. Zwłaszcza podczas jazdy w korku, skrzynia automatyczna wydaje się prawdziwym zbawieniem. Jak o nią dbać, by posłużyła nam jak najdłużej?

Skrzynie biegów jak wszystkie inne podzespoły w samochodzie mogą ulegać awariom i uszkodzeniom. Profesjonalne serwisy codziennie oglądają skrzynie, które są mocno zaniedbane, bardzo zużyte czy zniszczone przez nieudolną naprawę. Dobry serwis skrzyń biegów oferuje różnego rodzaju usługi, od odczytywania i kasowania kodów błędów, przez dynamiczną wymianę oleju aż po resetowanie wartości wyuczonych. Jedną z nich jest adaptacja skrzyni biegów. Co warto o niej wiedzieć i na czym polega? Sprawdźmy.

Automatyczne skrzynie biegów to bardzo zaawansowany technologicznie element pojazdu. W skrzyni znajduje się filtr i olej, które trzeba raz na jakiś czas wymieniać. Zaniedbanie tego obowiązku może prowadzić do poważnych usterek i sporych wydatków na naprawę. Wymianę oleju  w skrzyni najlepiej zlecać doświadczonemu serwisowi.