Strona Główna < Oferta

Automatycznie skrzynie biegów stają się coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego – zapewniają kierowcom o wiele wyższy komfort jazdy. Zwłaszcza podczas jazdy w korku, skrzynia automatyczna wydaje się prawdziwym zbawieniem. Jak o nią dbać, by posłużyła nam jak najdłużej?

Skrzynie biegów jak wszystkie inne podzespoły w samochodzie mogą ulegać awariom i uszkodzeniom. Profesjonalne serwisy codziennie oglądają skrzynie, które są mocno zaniedbane, bardzo zużyte czy zniszczone przez nieudolną naprawę. Dobry serwis skrzyń biegów oferuje różnego rodzaju usługi, od odczytywania i kasowania kodów błędów, przez dynamiczną wymianę oleju aż po resetowanie wartości wyuczonych. Jedną z nich jest adaptacja skrzyni biegów. Co warto o niej wiedzieć i na czym polega? Sprawdźmy.

Automatyczne skrzynie biegów to bardzo zaawansowany technologicznie element pojazdu. W skrzyni znajduje się filtr i olej, które trzeba raz na jakiś czas wymieniać. Zaniedbanie tego obowiązku może prowadzić do poważnych usterek i sporych wydatków na naprawę. Wymianę oleju  w skrzyni najlepiej zlecać doświadczonemu serwisowi.

Automatycznie skrzynie biegów na Zachodzie powoli stają się standardem. W Polsce jeszcze niewielu kierowców może pozwolić sobie na taki komfort, jednak „automaty” coraz silniej zdobywają nasze serca. Jedną z obaw, którą przez automatycznymi skrzyniami biegów mają Polscy kierowcy jest to, ze ich naprawa jest bardzo droga. Co warto o niej wiedzieć?